Kompozit kaplama, çağdaş bir yapı malzemesini ifade ediyor. Mimari yapıların tasarımında kullanılan, oldukça şık ve estetik bir görüntüye sahip olan bu malzemenin kullanım alanı da bir hayli geniş. Pürüzsüz ve modern görüntüsünün yanı sıra, çok fazla renk çeşidi sunması, iklim ve çevresel koşullara karşı dayanıklı olması da kompozit kaplamayı tercih edilebilir kılıyor. Hem oldukça hafif hem de kolay şekil verilebilen kompozit panel, ısı ve ses tutucu özelliği ile de diğer yapı malzemelerinden ayrılıyor diyebiliriz.

Kompozit kaplama, aynı zamanda çevre dostu özellikleriyle öne çıkıyor. Diğer yapı malzemelerine göre kıyasladığımızda kompozit paneller daha dayanıklı oluyor ve bu nedenle daha geniş ve açık alanlarda rahat bir kullanım sağlıyor.

Kompozit kaplama ve panellerin en güzel avantajı ise tüm bu özelliklerine göre düşük maliyetli olması. Düşük maliyet diyoruz çünkü gerçekten oldukça yüksek verim alınan bir malzeme.

Kompozit kaplama, standart kalınlığı 0,5 mm olan iki alüminyum levha ve bu iki levha arasında yer alan 3 mm polietilenden oluşan bir yapı malzemesi. Pek çok çeşitte üretimi gerçekleştirilebiliyor. Solid ve metalik renklerde, ahşap ve granit desenli olmak üzere çok sayıda özellikte kompozit kaplama çeşidi mevcut.

En çok tercih edilen kompozit kaplama çeşidi olarak alüminyum kompozit panelleri söyleyebiliriz. Alüminyum kompozit panel, İki yüzü alüminyum levha ile kaplı, ortası beyaz polietilen çekirdekten oluşan, bir yüzü renkli alüminyum kompoze bir levha olarak ifade edilebilir. Bu paneller hem dış hem de iç cephelerde rahatlıkla uygulanabiliyor. Ayrıca mimar ve tasarımcılar için de oldukça yaratıcı ve özgün bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Alüminyum kompozit kaplama, diğer yapı elamanlarını da destekleyici bir özelliğe sahip. Bu nedenle de sadece ülkemizde değil, tüm dünyada tercih edilen bir yapı malzemesi. Düz yüzeyler sağlaması en dikkat çeken özelliklerinden biri. Bunun yanı sıra hafif, sağlam ve esnek olması da bu yapı malzemesini tercih edilebilir kılan nitelikler arasında yer alıyor.

-Dayanıklı ve uzun ömürlü olması en bilinen özelliği.
-Diğer yapı malzemeleriyle kıyaslandığında alüminyum kompozit kaplama daha hafiftir.
-Pürüzsüz bir yüzeye sahip olması da öne çıkan özelliklerinden.
-Darbelere ve kırılmalara karşı dayanıklıdır.
-İşlenmesi son derece kolaydır.
-Bakım ve temizliği en kolay yapı malzemelerinden biridir.
-Çok fazla geniş renk ve desen seçeneğine sahip olması da artı özelliklerinden.
-Titreşim emme özelliğine sahip.
-Tabela sektörü sözlüğü
-Soğuk olarak el makineleri, panel testereleri ve kesim makineleri gibi el makineleriyle rahatlıkla şekil verilebilir.

HEMEN ARA
×